História

Koláčiky šťastia sú druh tenkých a chrumkavých koláčikov, ktoré ukývajú vo vnútri malý pásik papiera s citátom alebo prianím. V Amerike sú koláčiky šťastia veľmi populárne a využívajú sa aj ako forma zábavy a inšpirácie, keďže sa traduje, že koláčiky šťastia s číslami vo vnútri prinášajú šťastie ľuďom, ktorí sa chystajú podať si loto, alebo vám múdrosťou ukrytou vo vnútri poradia ohľadom vašej budúcnosti.     

Tieto delikatesy neboli vynájdené v Číne, ako si mnohí myslia, ale boli do tejto krajiny privezené, aby potešili rozmary a chute náročných turistov v najväčších mestách- v Hong Kongu a v Pekingu, kde si ich obľúbili natoľko, že ich tiež začali vo veľkom vyrábať.

Rodiskom koláčikov šťastia je Kalifornia, konkrétne mestá San Francisco a Los Angeles, ktoré sú považované za prvé mestá, kde sa koláčiky šťastia objavili.

Keďže sú koláčiky šťastia obľúbenou maškrtou na celom svete, dodnes sa vedú veľké spory o tom, kto je vlastne ich vynálezcom. My vieme len to, že vďaka nemu, nech už to bol ktokoľvek, vám prinášame radosť do každodenného života, ktorý si teraz môžete osladiť nielen chutnou dobrotou, ale tiež originálnym posolstvom, ktoré spríjemní váš deň.:)

Dobrú chuť!